dostacje UE


OPIS POMP CIEPŁA


Pompa ciepła to maszyna cieplna, która przepompowuje ciepło z obszaru o niskich temperaturach do domowej instalacji grzewczej, w której temperatura czynnika jest wyższa.  Pompa ciepła podnosi temperaturę ciepła przy jednoczesnym wykorzystaniu go do ogrzewania. Dzięki temu możliwe jest czerpanie ciepła z gruntu, powietrza bądź wody, a następnie używanie go do ogrzewania domu oraz innych obiektów budowlanych. Ciepło jest formą przekazywania energii, lecz z punktu widzenia naszych potrzeb (ogrzewanie, chłodzenie, przygotowywanie ciepłej wody użytkowej), użyty termin „podnoszenie temperatury ciepła” ma odniesienie do tego iż chcemy dostarczać ciepło w sposób w którym możemy ogrzać wodę do temperatury co najmniej 30°C (ogrzewanie) oraz 45-55°C (ciepła woda użytkowa).  

REALIZACJA

Mostmarpal wykonuje profesjonalne odwierty geotermalne pod pompy ciepła wraz z montażem kolektorów gruntowych oraz przeprowadzeniem prób szczelności instalacji dla dużych kontrahentów jak również lokalnych inwestorów. Dzięki posiadaniu dwugłowicowej wiertnicy firmy Nordmayer, jesteśmy w stanie wykonać odwierty do 380 m.

Stosujemy najwyższej jakości sondy o średnicach Ø 32-40mm (montaż pojedynczej lub podwójnej U-rurki). Przestrzeń między sondą a górotworem wypełniana jest mieszanką cementowo-bentonitową, co pozwala na równomierny kontakt między ścianą otworu a zainstalowanymi w nim rurami, jak również izoluje warstwy geologiczne zapobiegając niekontrolowanym przepływom wód podziemnych. Dysponujemy własnym transportem, kompresorem oraz samochodem ciężarowym z HDS.

Wiercenie odbywa się (w zależności od  panujących warunków geologicznych) świdrem skrzydłowym/gryzowym oraz za pomocą młotka wgłębnego na powietrze. Dysponujemy własnymi kontenerami na urobek, co powoduje że ogródki naszych Klientów zawsze utrzymane są w czystości i porządku.

Dobór optymalnych rozwiązań oraz znajomości potrzebnych moc grzewczych dla danego budynku zapewnia gwarancję satysfakcji oraz jakości wykonania pod względem technicznym oraz środowiskowym.

 

OPŁACALNOŚĆ STOSOWANIA POMP CIEPŁA

Pompa ciepła pobierając 1kWh energii elektrycznej, pobiera z otoczenia 1-4kWh ciepła i kolejno w łącznej ilości 2-5 kWh przekazuje to ciepło do otoczenia, co za tym idzie pompa ciepła dostarcza więcej ciepła, niż zużywa prądu, taka pompa to odnawialne źródło energii ponieważ znaczną część ciepła potrzebną do ogrzania budynku czerpie z otoczenia.

 

ODWIERTY POMPY CIEPŁA - GALERIA