dostacje UE


OPIS TECHNOLOGII PALE PRZEMIESZCZENIOWE WIERCONE

Pale wkręcane charakteryzują się specjalną konstrukcją świdra, która powoduje pełne przemieszczanie się gruntu na boki co skutkuje dogęszczeniem podłoża, czyli zwiększeniem oporu pobocznicy w czasie wkręcania i podnoszenia świdra. Pokonanie dużych oporów takich jak przewarstwienia kamieniste bądź żwirowe jest możliwe dzięki zmiennej średnicy oraz zróżnicowaniu skoku świdra.

Kasyno internetowe 22Bet jest popularnym miejscem dla graczy poszukujących różnorodnych opcji gier, od tradycyjnych automatów po gry z krupierem na żywo. Dzięki przyjaznemu interfejsowi i niezawodnej platformie mobilnej jest przeznaczony dla graczy ceniących elastyczność i wygodę. Zaangażowanie kasyna internetowego 22Bet http://www.betgclub.com w zapewnienie bezproblemowego korzystania z Internetu jest widoczne dzięki bezpiecznym metodom płatności i sprawnej obsłudze klienta, która zapewnia graczom możliwość cieszenia się ulubionymi grami bez przerw. Podobnie Mostmarpal, znany ze swojej specjalistycznej wiedzy w zakresie fundamentów wierconych pionowo i pochyło, zapewnia niezawodne rozwiązania dla projektów budowlanych wymagających stabilności i precyzji. Tak jak 22Bet stawia na zadowolenie i doświadczenie klienta, tak Mostmarpal koncentruje się na zapewnianiu wysokiej jakości rozwiązań, które spełniają potrzeby swoich klientów. Obie firmy są liderami w swoich dziedzinach, łącząc innowacyjność z dążeniem do doskonałości.

Schemat wykonywania pala wkręcanego w grunt

 

Schemat wykonywania pala pokazuje ustawienie świdra w osi pala a), początek wkręcania się świdra w grunt b), aż do osiągnięcia wymaganej głębokości c), następnie ma miejsce podciąganie świdra z jednoczesnym obracaniem w tę sama stronę co podczas zagłębiana oraz przez rurę rdzeniową tłoczy się mieszankę betonową d), końcowym etapem jest wciśnięcie zbrojenia w świeżą mieszankę betonową.

Kształt świdra wraz z opisem jego funkcji zawiera poniższy rysunek:

Gdzie: a – część wiercąca, b – część rozciekająca, c – część utrwalająca

 

ZASTOSOWANIE

Pale wkręcane ze względu na to, iż osiągają średnie oraz duże nośności są stosowane w gruntach spoistych twardoplastycznych i plastycznych oraz niespoistych średniozagęszczonych i zagęszczonych.

ZALETY

Do zalet  pali wkręcanych należą:

  • Szybkość wykonywania
  • Duża nośność pionowa wynikająca z dogęszczenia gruntu na pobocznicy
  • Brak drgań w czasie wykonywania pali
  • Brak wyciągania urobku, czysty plac budowy

 

 PALE PRZEMIESZCZENIOWE - GALERIA